You are currently viewing Pracujemy nad oddechem

Pracujemy nad oddechem

Za nami kolejny rok wytężonej pracy. Dzisiaj przyszedł czas, żeby zadbać o siebie i swoje ciało, dlatego zaprosiłam młode osoby na warsztaty relaksacji z elementami Yin Jogi. Zajęcia prowadziła Marta Lubowiedzka – instruktorka ze Studia Joga Mandala – Mazury, która pokazała nam, jak się wyluzować.
Podczas tych warsztatów:
  • poznaliśmy techniki rozluźniania twarzy
  • uczyliśmy się, jak kontrolować własny oddech, by panować nad emocjami i zachować spokój w każdej sytuacji
  • praktykowaliśmy asany rozluźniająco – relaksujące
  • przeszliśmy trening relaksacji oparty na metodzie Jacobsona
„Joga jest dla wszystkich” – mówi Marta – „Niezależnie od kondycji fizycznej, a zwłaszcza elastyczności ciała”.
Jak pokazują statystyki, coraz więcej osób wybiera właśnie jogę jako metodę odstresowania. Badania potwierdziły, że regularne zajęcia jogi nie tylko likwidują napięcia w ciele i chroniczny stres, a to za sprawą zmniejszania poziomu kortyzolu, ale też regulują rytm serca i niwelują wiele zaburzeń psychicznych takich jak depresja, ADHD, stany lękowe czy problemy ze snem.
Jedna z definicji jogi brzmi: „Zatrzymaj cierpienie, zanim przyjdzie”. Bądźcie zatem uważni na siebie, wsłuchujcie się w swoje ciało, dbajcie o zdrowie, nie tylko fizyczne.
Warsztaty finansowane ze środków unijnych w ramach Programu Europejski Korpus Solidarności. Dziękujemy Kętrzyńskiemu Centrum Kultury za pomoc i jak zawsze życzliwe przyjęcie.

Dodaj komentarz