Monika Darmofał-Karanowska

Pedagożka w kętrzyńskim liceum, terapeutka pedagogiczna, nauczycielka wychowania do życia w rodzinie, edukatorka seksualna. Wielokrotnie nagradzana w pracy zawodowej. Członkini Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przemocy Domowej w Gminie Miejskiej Kętrzyn. Realizatorka wielu projektów dotyczących praw człowieka i edukacji globalnej, certyfikowana edukatorka praw człowieka AI oraz mentorka w programie „Wychowanie to podstawa” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Wolontariuszka uhonorowana w 2020 roku nagrodą Amnesty International Polska. W 2021 roku znalazła się wśród dziesięciu nauczycieli w Polsce nominowanych do Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za Naprawianie Świata”. Zawsze zaangażowana w sprawy młodych osób i otwarta na ich potrzeby. Prywatnie mama studenta i licealistki. W stowarzyszeniu pełni funkcję Przewodniczącej Zarządu.

 

Małgorzata Biały

Starszy specjalista pracy socjalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętrzynie oraz członek Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Certyfikowany Specjalista Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia PTP oraz Pogotowia Niebieska Linia IPZ. Współrealizatorka oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych według Modelu Duluth. Żona, mama dwójki dzieci. W stowarzyszeniu pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącej Zarządu.

 

Daniel Sapiński

Specjalista psychoterapii uzależnień, specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. Prowadzi terapię indywidualną i grupową w zakresie uzależnień, współuzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także zajęcia profilaktyczne i edukacyjne. Związany z Poradnią Leczenia Uzależnień w Kętrzynie, współpracuje z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie, ośrodkami pomocy społecznej, szkołami, zakładami karnymi. Zawsze ma na sercu pomoc drugiemu człowiekowi. Ojciec dwóch chłopaków. W stowarzyszeniu pełni funkcję Sekretarza.

 

Bogusława Iwona Saik

Psycholog, wykładowca akademicki, diagnosta i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w pracy na oddziale nerwic oraz w otwartej terapii indywidualnej i grupowej. Prywatnie miłośniczka dalekowschodnich sztuk walki i przesympatyczna osoba, która swoją pogodą ducha hojnie obdarza swoich studentów, współpracowników i pacjentów. Oaza spokoju.

 

Anna Pawlik

Absolwentka studiów na kierunku bankowość i finanse publiczne. Obecnie pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętrzynie, gdzie zajmuje się aktywizacją zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem. Specjalistka od zamówień publicznych. Prywatnie mama dwóch chłopców.

 

Małgorzata Gołębiowska

Wulkan energii:)) Kobieta, dla której nie ma rzeczy niemożliwych do załatwienia. Lokalna przedsiębiorczyni, absolwentka studiów na kierunku prawo i administracja.

 

 

Elwira Zuzanna Rzeczycka

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku zarządzanie. Pracuje w zawodzie nauczyciela przedmiotów zawodowych ekonomicznych od 19 lat. Obecnie wychowawca w internacie oraz nauczyciel podstaw przedsiębiorczości. Uwielbia pracować z młodzieżą, jest komunikatywna, otwarta na relacje z ludźmi. Mistrzyni świata w działaniach organizacyjnych – ma trójkę dzieci:))

 

Renata Lisowska

Dyplomowana pielęgniarka i absolwentka studiów pedagogicznych z resocjalizacją oraz studiów podyplomowe z tytułem menedżer ochrony zdrowia. W latach 2007 – 2015 była członkiem Komisji ds. Opieki Psychiatrycznej przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie. W listopadzie 2011 roku objęła stanowisko Przełożonej Pielęgniarek w Szpitalu Psychiatrycznym w  Węgorzewie, z którym związana była zawodowo od roku 1991. W latach 2011 – 2015 członkini zespołu opracowującego Wojewódzki Program Ochrony Zdrowia Psychicznego. Pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Psychiatrycznym w Węgorzewie. Obecnie realizuje swoje działania, pracując w Niepublicznym Zakładzie  Opieki Zdrowotnej „AMICUS” w Węgorzewie. Laureatka prestiżowego tytułu „Ikona Pielęgniarstwa Warmii i Mazur 2023”  – nagrody przyznawanej przez Kapituły Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.

Paweł Karanowski

Absolwent studiów na kierunku politologia. Wielki pasjonat fotografii i motocykli. Niezastąpiony w sprawach organizacyjnych i technicznych. Do każdej trudności znajdzie rozwiązanie.

 

 

 

Ewa Sapińska

Z wykształcenia technik administracji, z zamiłowania – społecznik. Ślązaczka mieszkająca od ponad dwudziestu lat na Mazurach. Często angażuje się w przeróżne akcje społeczne, lubi pomagać ludziom, malować i czytać książki. Gdzie diabeł nie może… tam Ewa załatwi:) Jest dobrym duchem Sztamy.

 

Marta Koszczyc

Policjantka Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie z kilkunastoletnim stażem służby. Zajmuje się między innymi przestępstwami seksualnymi, przestępstwami popełnianymi z nienawiści oraz związanymi z przemocą w rodzinie, jak również znęcaniem się nad zwierzętami. Absolwentka studiów na wydziale prawa i administracji. Motocyklistka, miłośniczka zwierząt i literatury.

 

Izabela Wojnowska

Absolwentka studiów na kierunku administracja UWM w Olsztynie, od 18 lat związana z branżą ubezpieczeń społecznych. Pasjonuje ją rękodzieło. W wolnych chwilach, dla relaksu zajmuje się robieniem kartek okolicznościowych, ozdób świątecznych oraz zdobieniem przedmiotów z drewna lub szkła. Pomoc, umiejętność słuchania, dobre słowo i uśmiech to słowa, które definiują najlepiej definiują Izę.

Joanna Kułak

Ukończyła studia na kierunku administracja, od wielu lat związana z branżą ubezpieczeń społecznych. W swojej pracy Asia zawsze kieruje się empatią i stara się być wsparciem dla klientów. Pomoc drugiemu człowiekowi jest dla niej najlepszą motywacją do dalszego działania. Prywatnie Asia uwielbia podróże, a od roku – przejażdżki motocyklowe z mężem.

 

 

Ewa Kwaśniewska – Zagroba

Urodzona Kętrzynianka, absolwentka UWM w Olsztynie na kierunku zarządzanie i marketing. Pracuje w rodzinnej firmie. Uwielbia aktywność fizyczną, kocha zwierzęta i przyrodę.

 

 

Tomasz Florczyk

Z wykształcenia socjolog, który potrafi budować zespoły i motywować je do osiągania wspólnych celów. Zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami. Jest również sędzią boksu olimpijskiego, Przewodniczącym Wydziału Sędziowskiego Warmińsko – Mazurskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Działacz społeczny i rodzic zaangażowany w życie społeczności szkolnej, w której uczy się jego dziecko.