You are currently viewing Ciało – śmiało!

Ciało – śmiało!

Co oznacza bycie CIAŁOPOZYTYWNYM? Czy inni mają prawo do oceniania naszego wyglądu, figury, wagi? Czy ja mam prawo powiedzieć, że coś mi się we mnie nie podoba?
Dzisiaj na warsztatach z Angeliką Kowalewską rozmawiałyśmy o… sobie. O tym, jak na siebie patrzymy, co pozytywnego w sobie dostrzegamy, na jakie cechy charakteru i wyglądu zwracamy uwagę. Mamy piękne oczy, uśmiech, dłonie. Jesteśmy zabawne, empatyczne, wspierające i otwarte na ludzi. Ale żadna z nas nie powiedziała, że jest zadowolona z tego, jak wygląda.
To, jak postrzegamy siebie, zależy od wielu czynników, m.in.: od tego, co słyszymy od naszych znajomych i przyjaciół, od wizerunku kreowanego w mediach społecznościowych, ale najbardziej od tego, co mówią nam nasi bliscy.
Kto z nas ani razu nie usłyszał: „Jedz, bo nie urośniesz”, „Za mamusię”, „Babci będzie przykro”, „Na smuteczek czekoladka”, „Jesteś za chuda. Chłopcy lubią krągłości”. A potem: „Ale utyłaś!”, „Zrób coś ze sobą” „Co, przytyło się?”, „Chłopcy nie lubią pulchnych kobiet”, „Ale masz krzywe nogi jak matka!”…
Dobrze, że dzisiaj znalazłyśmy czas dla siebie. Było pozytywnie i wspierająco, a nawet wzruszająco, choć nie zabrakło rozmów o trudnych doświadczeniach, zajadaniu stresu i nieustających dietach.
Niech moc projektu Ciałopozytywnie w Kętrzynie będzie z Wami, dziewczyny 🥰

Dodaj komentarz