You are currently viewing Nasz projekt „Ciałopozytywność” uzyskał aprobatę Komisji Europejskiej

Nasz projekt „Ciałopozytywność” uzyskał aprobatę Komisji Europejskiej

W ostatnich dniach 2021 roku dotarła do nas super informacja: projekt, który stworzyły kętrzyńskie maturzystki – Hania Tyc, Monika Rajkowska, Angela Tymoszuk, Emilia Czumaj i Paulina Kościelniak (pod czujnym okiem Moniki Karanowskiej)- został zatwierdzony do realizacji przez Komisję Europejską w ramach programu Europejski Korpus Solidarności🇪🇺 Szczegóły i linki rekrutacyjne do udziału w projekcie już wkrótce na naszym profilu Fb.
💬 Do napisania naszego projektu dotyczącego CIAŁOPOZYTYWNOŚCI skłoniły nas wyniki raportu Health Behaviour in School-aged Children (HBSC) przygotowanego przez ONZ, z którego wynika, że już 11-letnie dziewczynki mają kompleksy spowodowane oceną własnego wyglądu. Wśród 15-latek co druga chce schudnąć, choć nie mają nadwagi. Badania HBSC pokazują, że polskie nastolatki nie czują się dobrze we własnym ciele, a ich samoocena jest najniższa w Europie.
💪Żeby móc chociaż trochę uciec przed kulturą „obsesji piękna” dziewczyny, ale i chłopcy potrzebują wzmocnienia na wielu poziomach, dlatego zaplanowaliśmy szereg warsztatów i zajęć dla kętrzyńskiej młodzieży.
👀„Ciałopozytywność” pomoże im widzieć w swoim ciele coś więcej, niż tylko obiekt do oglądania.
Projekt zostanie zrealizowany dzięki współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Sztama” i LEVEL UPz Łodzi.
W tym przedsięwzięciu maturzystki wspierają: Aleksandra Mańkowska, Amelia Nowak, Ala Sluzala, Karina Sztabińska, Hania Kowalewska, Marysia Hałuszka i niezawodna Kornelia Żach.

Dodaj komentarz