You are currently viewing Spotkanie z Marcinem Tyrlikiem

Spotkanie z Marcinem Tyrlikiem

15 maja do Kętrzyna zawitał Marcin Tyrlik, aktor Teatru i. Stefana Jaracza w Olsztynie. Dzięki temu grupa teatralna działająca przy Kętrzyńskim Centrum Kultury oraz grupa teatralna RAMPA z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie mogły uczestniczyć w warsztatach aktorskich, na które tak długo czekały.

Emocje, jakie towarzyszyły młodym aktorom, najlepiej opisują sami.

„Zebraliśmy się o godzinie 9 i byliśmy przygotowani na ogrom pracy i dobrą zabawę, ale to, co się wydarzyło przez kolejne godziny, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Było wprost cudownie. Wszystko zaczęło się od zwykłego przedstawienia się i poznania siebie nawzajem. Choć wydawało się to bardzo typowe, to okazało się, że był to trik. Do poznania człowieka najważniejsza jest mowa ciała, która była zupełnie swobodna właśnie przy takim ćwiczeniu i pozwoliła Panu Marcinowi na prawdziwe poznanie naszych zachowań. Potem było coraz ciekawiej: od budowania niewidzialnych zamków z niewidzialnego piasku do poznawania świata na nowo bez świadomości. Pan Marcin potrafił nas przekonać do każdego nowego ćwiczenia i zarażał nas swoją energią oraz dobrym humorem”.

„To były kolejne świetne warsztaty, w których mogłem uczestniczyć. Ćwiczenia z tych bardzo zapadły mi w pamięć i chciałbym je jeszcze kiedyś wykonać. Cieszę się, że mogłem w nich uczestniczyć!!”

„Każde warsztaty z aktorami z „Jaracza” to zawsze coś innego i niepowtarzalnego. Sama możliwość współpracy i poznania z innej strony osób, które widzimy w naszych ulubionych spektaklach, jest naprawdę niesamowita, a każdy aktor czy aktorka podczas zajęć przekazuje nam część swojego doświadczenia i zupełnie nową, przydatną wiedzę. Pan Marcin Tyrlik, którego kojarzyliśmy między innymi ze sztuką: „Seks, miłość i podatki” to naprawdę wspaniały aktor i nauczyciel. Na wspólnych warsztatach, mieliśmy okazję oderwać się od świadomości czy też na nowo nauczyć się oddychać. Wspólnie poznaliśmy bezprzedmiotowość, czyli główny punkt zajęć na pierwszym roku szkoły aktorskiej 😉 Wszystkie wspólne ćwiczenia dały nam kolejne umiejętności do pracy na scenie oraz dodatkowo wzmocniły więzi między grupą. Na pewno nie zapomnę tych warsztatów i tego jak można poznać świat i go poczuć „w niebyciu”! Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za wszystko co nam przekazał i mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie nie tylko w teatrze! 🙂”

„Nawet nie wiem, co powiedzieć…było wprost przecudownie! Pan Marcin okazał się tak wspaniałą osobą, jak wspaniałym jest aktorem. Po osiemnastu latach życia nareszcie nauczyłam się poprawnie oddychać😉 Atmosfera była świetna i czułam się bardzo komfortowo. Zdecydowanie jedne z moich ulubionych warsztatów! Każda chwila była dobrze zagospodarowana i pomogła mi w otwarciu się jeszcze bardziej na aktorstwo. Mega mi przykro, że to już koniec ale mam nadzieję, że to nie ostatnie takie zajęcia!”

Warsztaty w ramach działania: „Poznajemy zawód aktora” zostały sfinansowane ze środków Miasta Kętrzyn w ramach otwartego konkursu ofert

Foto: Justyna Drozd

 

Dodaj komentarz