You are currently viewing Spotkanie z ludźmi teatru

Spotkanie z ludźmi teatru

23 listopada nasza grupa zawitała do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, żeby zobaczyć 2️⃣ spektakle.
👍Pierwszy z nich – ,,Miłość czysta u kąpieli morskich” Cypriana Kamila Norwida – w reżyserii Zbigniewa Brzozy, początkowo wprawił nas w zdumienie. Oglądaliśmy go z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem, bo był dla nas całkiem inny od reszty spektakli, które do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć.
Po występie spotkaliśmy się z aktorami i twórcami, którzy przybliżyli nam swoją koncepcję na kreację bohaterów, muzykę, choreografię i scenografię. Mieliśmy mnóstwo pytań, bo zależy nam na tym, żeby dobrze przygotować się do własnego występu.
✌️Drugi spektakl pt.: ,,Kiedy przechodzili” według opowiadania brytyjsko-meksykańskiej pisarki i malarki-surrealistki, Leonory Carrington, wprawił nas w świetny nastrój. To jeden z trzech spektakli dyplomowych młodych aktorów i aktorek III roku Studium Aktorskiego im. Adama Sewruka.
Tym razem też spotkaliśmy się z aktorami, żeby zapytać ich o to, dlaczego wybrali aktorstwo? czy scena to ich drugi dom? jak wygląda szkoła aktorska? czego tam się nauczyli? czy jeszcze raz wybraliby ten kierunek? Młodzi aktorzy opowiadali nam o swoich początkach i o tym, jak się tu znaleźli. Usłyszeliśmy ważne dla nas słowa: „Nie warto się poddawać, gdy ktoś nas skrytykuje, tylko trzeba pokazać, jak jest się dobrym w tym, co się robi i kocha.” Te słowa motywują nas do dalszej pracy i jeszcze większego zaangażowania.

Dodaj komentarz