You are currently viewing Medytacja to trudne zadanie

Medytacja to trudne zadanie

27 października uczestnicy projektu Młodzież bez U spotkali się z Mileną Gauer, aktorką Teatr Jaracza Olsztyn, podczas kilkugodzinnych warsztatów. Celem spotkania było pokazanie młodym aktorom i aktorkom sposobów na to, jak odnaleźć spokój i zrozumieć własne ciało.
Warsztat składał się z dwóch części. W części pierwszej ważna była medytacja przy muzyce, co pozwoliło uczestnikom na wyciszenie myśli. W drugiej części warsztatu młodzi ludzie mieli za zadanie z uważnością obserwować swoje otoczenie i pozostałych uczestników. Na koniec wszystko podsumowali, odgrywając scenki, w których przedstawili swoje odczucia i emocje doświadczane podczas zajęć.
A to kilka refleksji od naszych uczestników:
🌼„Bardzo podobały mi się zajęcia z Panią Mileną. Dzięki nim w łatwy i przyjemny sposób można było się odprężyć i zrelaksować. Atmosfera była cudowna, przez co mogliśmy zapomnieć o naszym codziennym życiu i skupić się na odpoczynku oraz na samym sobie. Z chęcią poszłabym kiedyś jeszcze raz na podobne zajęcia.”
🌼„Warsztaty bardzo mi się podobały. Były one inne niż zazwyczaj, bo tym razem skupiliśmy się na medytacji, co było bardzo ciekawe. Poznanie różnych technik i sposobów medytacji oraz opisywania siebie pomogło mi się odprężyć i skupić na sobie. Było świetnie!”
🌼„Czułam się bardzo komfortowo, przyjemnie i zrelaksowana, pani Milena była bardzo dobra w swej profesji i czułam się poprowadzona w głąb swojej duszy”.
🌼„Całe warsztaty odbyły się w spokojnej i pozytywnej atmosferze. Już od początku pani Milena zadbała wśród uczestników przede wszystkim o zupełne rozluźnienie w postaci godzinnej medytacji. Pomogło mi to bardziej wyczulić zmysły na otaczający świat, a kolejne ćwiczenia, jak np. przechadzanie się po tak dobrze znanej nam auli i oglądanie, jakbyśmy widzieli ją po raz pierwszy, tylko i wyłącznie wzmocniły we mnie ten już długo nieodczuwalny spokój ducha🥰„.
Dziękujemy P. Oliwii Piotrowicz – dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie za udostępnienie nam auli szkolnej.
Projekt realizujemy we współpracy z LEVEL UP z Łodzi. Środki na jego realizację pochodzą z funduszy unijnych w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz