27 października uczestnicy projektu Młodzież bez U spotkali się z Mileną Gauer, aktorką Teatr Jaracza Olsztyn, podczas kilkugodzinnych warsztatów. Celem spotkania było pokazanie młodym aktorom i aktorkom sposobów na to, jak odnaleźć spokój i zrozumieć własne ciało.
Warsztat składał się z dwóch części. W części pierwszej ważna była medytacja przy muzyce, co pozwoliło uczestnikom na wyciszenie myśli. W drugiej części warsztatu młodzi ludzie mieli za zadanie z uważnością obserwować swoje otoczenie i pozostałych uczestników. Na koniec wszystko podsumowali, odgrywając scenki, w których przedstawili swoje odczucia i emocje doświadczane podczas zajęć.
A to kilka refleksji od naszych uczestników:
„Bardzo podobały mi się zajęcia z Panią Mileną. Dzięki nim w łatwy i przyjemny sposób można było się odprężyć i zrelaksować. Atmosfera była cudowna, przez co mogliśmy zapomnieć o naszym codziennym życiu i skupić się na odpoczynku oraz na samym sobie. Z chęcią poszłabym kiedyś jeszcze raz na podobne zajęcia.”
„Warsztaty bardzo mi się podobały. Były one inne niż zazwyczaj, bo tym razem skupiliśmy się na medytacji, co było bardzo ciekawe. Poznanie różnych technik i sposobów medytacji oraz opisywania siebie pomogło mi się odprężyć i skupić na sobie. Było świetnie!”
„Czułam się bardzo komfortowo, przyjemnie i zrelaksowana, pani Milena była bardzo dobra w swej profesji i czułam się poprowadzona w głąb swojej duszy”.
„Całe warsztaty odbyły się w spokojnej i pozytywnej atmosferze. Już od początku pani Milena zadbała wśród uczestników przede wszystkim o zupełne rozluźnienie w postaci godzinnej medytacji. Pomogło mi to bardziej wyczulić zmysły na otaczający świat, a kolejne ćwiczenia, jak np. przechadzanie się po tak dobrze znanej nam auli i oglądanie, jakbyśmy widzieli ją po raz pierwszy, tylko i wyłącznie wzmocniły we mnie ten już długo nieodczuwalny spokój ducha„.
Dziękujemy P. Oliwii Piotrowicz – dyrektor I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie za udostępnienie nam auli szkolnej.
Projekt realizujemy we współpracy z LEVEL UP z Łodzi. Środki na jego realizację pochodzą z funduszy unijnych w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.