You are currently viewing O co chodzi w aktorstwie?

O co chodzi w aktorstwie?

22 czerwca 2023 roku nasza grupa projektowa ponownie spotkała się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie.Tym razem mie iśmy okazję wziąć udział w warsztatach aktorskich z Panią Aleksandrą Kolan, aktorką z teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, znaną nam ze spektakli takich jak: „Prawiek i inny czasy” i „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska”.
Zajęcia rozpoczęliśmy razem zastanawiając się, czym charakteryzuje się aktor i jaka jest jego rola. Abstrakcyjna rozgrzewka oraz ćwiczenia w parach i grupach pozwoliły nam dobrze rozruszać ciało i przygotować się do innych wyzwań tego dnia. Nauczyliśmy się też wspólnie panować nad przestrzenią sceny i naszą wspólną harmonią ruchów. Jednym z ciekawszych elementów były ćwiczenia oddechowe oraz głosowe, podczas których razem próbowaliśmy kierować dźwięk w różne strony oraz sprawdzaliśmy energię między nami. Na koniec w parach wykonaliśmy scenki o różnej tematyce konfliktu, w których naszym jedynym zakresem tekstu były słowa piosenki „Wlazł kotek na płotek…”! Całość warsztatów zakończyliśmy wspólną scenką przedstawiającą kolejkę do szpitala – energia, nowe pomysły i pozytywny chaos sprawiły, że z zajęć wyszliśmy zainspirowani i chętni do działania! Warsztaty uważamy za udane i nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych spotkań!
„Genialne zajęcia z przemiłą i wyrozumiałą aktorką. Na warsztatach wychodziliśmy ze swojej strefy komfortu, poznawaliśmy siebie i swoje możliwości. Była to też doskonała okazja dla integracji naszej grupy. Świetnie się bawiłam.Na pewno na długo zapamiętam odgrywanie scenek dzięki ciału i emocjom,a nie słowom – jedynie hasło wlazł kotek na płotek”.
„Dzisiejsze warsztaty z aktorką Aleksandrą Kolan były niesamowitym doświadczeniem. Dowiedziałam się wielu rzeczy, które pomogły mi przełamać barierę sceniczną. Jestem bardzo zadowolona, cieszę że miałam taką możliwość.”
„Warsztaty były super, robiliśmy ćwiczenia oddechowe i odgrywaliśmy scenki. Coraz bardziej zgrywamy się z grupą i widać już jakieś postępy. Najbardziej podobało mi się odgrywanie różnych sytuacji z życia wyszło to nam naprawdę świetnie”
„Jedne z ciekawszych warsztatów na których byłam. Świetnie poprowadzone, dużo z nich wyniosłam, a do tego zacieśniłam więzi z grupą.”

Dodaj komentarz