You are currently viewing Kochamy muzykę
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kochamy muzykę

To były dwa, pełne emocji i wrażeń dni. 1 i 2 grudnia grupa młodych, zdolnych wokalistów wzięła udział w warsztatach wokalnych, które poprowadziła Margita Ślizowska. Margita, to wokalistka, aktorka, trenerka wokalu i prywatnie bardzo ciepła oraz sympatyczna osoba. W czasie warsztatów młodzi adepci sztuki śpiewu dowiedzieli się jaki wpływ na śpiew ma ciało, oddech i koncentracja. Nauczyli się jak należy ćwiczyć, aby głos był czysty i pewny.
Ćwiczenia wokalne to jedno, ale motywacja, koncentracja i rozumienie tekstu to już wyższa szkoła jady. Z tym też zmierzyli się młodzi śpiewacy. Drugiego dnia warsztatów musieli wprowadzić wszystkie nauki w życie podczas wieczornego koncertu, który był emocjonujący i pokazał, że „chcieć to móc”.
W auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kętrzynie rozbrzmiały dźwięki największych polskich przebojów lat 80 i 90. Licznie zebrana widownia usłyszała szlagiery, które każdy zna. Uczestnicy warsztatów stanęli na wysokości zadania i wykonali swoje utwory z wielką pasją i zaangażowaniem. Publiczność była zachwycona, a po każdym występie na widowni rozlegały się burzliwie brawa i wiwaty. Może było kilka nieczystości, pomyłek w tekście, ale swoją charyzmą, uczuciowością i własnymi aranżami wokaliści udowodnili, że te dwa dni nie poszły na marne, i że śpiew mają w zakorzeniony głęboko w sercach.
Na scenie mogliśmy podziwiać uczniów Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie i I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Podczas tych dwóch dni zawiązały się nowe znajomości, wszyscy wymienili się doświadczeniami i wrażeniami.

Dodaj komentarz