You are currently viewing Piękno bez filtra

Piękno bez filtra

22 czerwca 2022 r. kętrzyńscy licealiści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z panem Andrzejem Frankowskim – kętrzyńskim fotografem. Wspólnie zastanawiali się, jak pokazać „piękno bez filtra”. Z panem Andrzejem przeanalizowali wybrane wcześniej przez nich portrety osób, zwracając uwagę na to, co zostało w nich zmienione za pomocą programów komputerowych.
To spotkanie było ważną lekcją nie tylko o fotografii. Młodzież miała bowiem okazję zgłębić wiedzę na swój temat: dowiedzieć się, co przykuwa naszą uwagę, co nam się podoba, a co niekoniecznie.
Po teorii przyszła pora na chwilę praktyki, podczas której obserwowali mistrza w „swoim żywiole”. Pan Andrzej zwrócił im uwagę na to, pod jakim kątem ustawiać twarz do obiektywu, żeby zawsze wyglądać korzystnie – okazało się, że bardzo przydaje się wiedza z fizyki😉. Dla kilku z nich był to też trening odwagi, żeby przełamać własne opory i stanąć przed obiektywem.
Pan Andrzej zadbał o pozytywną atmosferę. Rozmawiał z młodymi ludźmi nie z pozycji „tego, który wie wszystko „, a starał się inspirować do zgłębiania wiedzy, samodoskonalenia i nieustannego rozwoju.
Po spotkaniu nasuwa się jeden wniosek: „Każdy z nas ma w sobie piękno”. Musimy tylko umieć je dostrzec i docenić :))
Zaczynają się wakacje – czas wprowadzić teorię w praktykę😊

Dodaj komentarz